KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13924041
*
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 19:07:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 01:33:23
1
400 kr
20/4 01:33:53
1
400 kr
26/4 18:58:32
2
350 kr
26/4 18:58:32
1
400 kr (Budbetjänt)
26/4 19:02:56
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl-Johan Hallander
nr 1392 4041
Karl-Johan Hallander
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, "Huvudled upphör". Signerad, daterad -70. Olja på duk, 66x55 cm, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 01:33:23 | 1 | 400 kr |
20/4 01:33:53 | 1 | 400 kr |
26/4 18:58:32 | 2 | 350 kr |
26/4 18:58:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
26/4 19:02:56 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl-Johan Hallander
Karl-Johan Hallander, svensk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Karl-Johan Hallander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan hallander olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50