KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11886019

nr 1188 6019

Karin Olsson

(1928-2006), Sverige

Oljemålning, Karin Olsson (1928-2006), Sverige. "Röd dunge". Signerad. Olja på duk, 70x60 cm

Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

7.000 kr

måndag 4 juni 2018
kl 20:38:32

4/6 20:33:32 1      Vinnande bud

Karin Olsson

Läs mer om Karin Olsson