KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11876019

Oljemålning (F)

nr 1187 6019

Karin Olsson (1928-2006), Sverige. "Röd dunge". Signerad. Olja på duk, 70x60 cm

Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.

Utrop:

12.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 15:43:12)
Uppdatera
Visning

fredag 25/5, lördag 26/5, söndag 27/5 och måndag 28/5

Auktionen
avslutas:

måndag 28 maj kl 20:46:50

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Klassiska
  • 28 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Karin Olsson

Läs mer om Karin Olsson