KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099298

nr 1409 9298

Kai Federspiel

(1903-1981), Sverige

Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm

Kai Federspiel, dansk-svensk tecknare och målare född 1903, död 1981 .

Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 19:18:25

Kai Federspiel

Läs mer om Kai Federspiel