KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12086394
nr 1208 6394
Juriaen Marinus Van Beek
(1879-1965), Holland
Oljemålning, Amsterdam. Signerad, daterad 1947. Olja på duk, 29x29 cm
Juriaen Marinus Van Beek, holländsk bildkonstnär född 1879 i Arnhem, död 1965.
måndag 1 oktober 2018
kl 19:33:14
Juriaen Marinus Van Beek
Läs mer om Juriaen Marinus Van Beek