KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13647057
nr 1364 7057
Julius Granberg
(1859-1936), Sverige
Oljemålning, "Lilla Belgviken" (Eskilstuna). Signerad. 1898. Olja på duk, 31x44 cm
Julius Granberg, svensk bildkonstnär född 1859, död 1936.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:31:44
27/11 13:27:17
- Klassiska
30 nov
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Julius Granberg
Läs mer om Julius Granberg