KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12634185
*
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2019
kl 19:56:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:59:49
1
600 kr
25/6 20:06:49
2
700 kr
1/7 19:40:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42
*
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/6 18:59:49 | 1 | 600 kr |
| 25/6 20:06:49 | 2 | 700 kr |
| 1/7 19:40:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:42



