KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12634185
*
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2019
kl 19:56:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/6 18:59:49
1
600 kr
25/6 20:06:49
2
700 kr
1/7 19:40:54
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55
*
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Läs mer om John Carlsson
nr 1263 4185
John Carlsson
(1896-1979), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv med bro, Signerad. Olja på pannå, 45x53 cm
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/6 18:59:49 | 1 | 600 kr |
25/6 20:06:49 | 2 | 700 kr |
1/7 19:40:54 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Carlsson
John Emanuel Carlson, svensk bildkonstnär född 1896 i Överselö, död 1979 i Sundbyberg.Läs mer om John Carlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: john carlsson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadsmotiv med bro svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:55