KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14665635
nr 1466 5635
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Vintermotiv. Signerad, daterad -82. Olja på pannå, 35x49, yttermått inklusive ram: 51x67 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
måndag 9 maj 2022
kl 18:48:36