KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217158

nr 1621 7158

Johannes Ravn

(1922-1991), Norge

Oljemålning, Vårvinter. Signerad. Olja på duk, 70x100 cm, yttermått inklusive ram: 76x106 cm

Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 20 maj 2024
kl 19:49:46

20/5 19:32:55 1      Vinnande bud

Johannes Ravn

Läs mer om Johannes Ravn