KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145249
nr 1414 5249
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 69. Olja på duk, fåglar, 49x60cm, yttermått inklusive ram: 66x78cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 19:58:23
100 kr
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)