KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14345257
nr 1434 5257
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Signerad, marin. Olja på duk, 48x73cm, yttermått inklusive ram: 65x90cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:34:47
29/11 10:40:58
29/11 10:49:07
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson