KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14044084
nr 1404 4084
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 34x46, yttermått inklusive ram: 50x63 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:10:33
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
200 kr
250 kr
300 kr
400 kr
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson