KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14144087

nr 1414 4087

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Fiskebåtar. Signerad J Ossian. Olja på duk, 63x98 cm, yttermått inklusive ram: 78x113 cm

Kondition: krackelyrer

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

måndag 23 augusti 2021
kl 18:16:15

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson