KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707119
nr 1570 7119
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 47x73 cm, yttermått inklusive ram: 61x87 cm
Kondition: skadad duk
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 18:14:08
16/10 18:09:09
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson