KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707120
nr 1570 7120
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian-Andersson (1889-1975), Fiskebåtar. Signerad. Olja på duk, 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 46x59 cm
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 18:11:12
300 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
600 kr
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson