KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14807299
nr 1480 7299
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, Rosor. Signerad, daterad 1960. Olja på duk, 45x36 cm, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:27:44
20/7 19:07:46
300 kr
1/8 18:03:42