KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12801037
nr 1280 1037
Johan Bladh
(1893-1976), Sverige
Oljemålning, "Kläppavallen". Signerad, daterad -62. Olja på duk, 37x45 cm
Johan Bladh, svensk målare född 1893, död 1976.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 oktober 2019
kl 19:45:21
150 kr