KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14765247
*
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2022
kl 20:30:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 21:18:19
1
250 kr
20/6 20:08:24
2
150 kr
20/6 20:08:24
1
200 kr (Budbetjänt)
20/6 20:25:22
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs mer om Jens Mathisen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Jens Mathisen
nr 1476 5247
Jens Mathisen
(1926-2003), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 71. Olja på pannå, 25x29 cm, yttermått inklusive ram: 31x36 cm
Jens Mathisen, norsk konstnär, låtskrivare och sångare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 21:18:19 | 1 | 250 kr |
20/6 20:08:24 | 2 | 150 kr |
20/6 20:08:24 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
20/6 20:25:22 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Jens Mathisen
Jens Mathisen, norsk konstnär, lÃ¥tskrivare och sÃ¥ngare, som under en tid var verksam i Sverige, född 1926, död 2003.Läs mer om Jens Mathisen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk jens mathisen norden nordeuropa norge norsk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55