KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409010
*
nr 1240 9010
Janos Szöllösi
(f. 1884), Ungern
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2019
kl 18:50:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/3 16:52:50
1
1.200 kr
11/3 17:16:56
2
Vinnande bud
11/3 18:45:42
3
1.600 kr
11/3 18:45:42
2
1.700 kr (Budbetjänt)
11/3 18:45:56
3
2.000 kr
11/3 18:45:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janis szollosy janos szöllösi modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Janos Szöllösi
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
Läs om budbetjänten
nr 1240 9010
Janos Szöllösi
(f. 1884), Ungern
Oljemålning, Modell. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
János Szöllösi, ungersk bildkonstnär född 1884.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/3 16:52:50 | 1 | 1.200 kr |
11/3 17:16:56 | 2 | Vinnande bud |
11/3 18:45:42 | 3 | 1.600 kr |
11/3 18:45:42 | 2 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
11/3 18:45:56 | 3 | 2.000 kr |
11/3 18:45:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janis szollosy janos szöllösi modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51