KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14244511
nr 1424 4511
Janos Lajos Tihanyi
(1892-1957), Ungern
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 48x59cm, yttermått inklusive ram: 60x71cm
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 oktober 2021
kl 19:15:19
Janos Lajos Tihanyi
Läs mer om Janos Lajos Tihanyi