KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968337

nr 1696 8337

Jan B Pospisil

(1898-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, Vattendrag. Olja på duk, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x53

Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 april 2025
kl 19:25:04

27/4 23:43:55 1      Vinnande bud
27/4 23:44:42 1      justering av budtak

Jan B Pospisil

Läs mer om Jan B Pospisil