KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15805360
*
nr 1580 5360
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 20:53:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 14:06:11
1
1.300 kr
20/11 20:43:12
2
1.400 kr
20/11 20:48:21
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Läs mer om Ivar Morsing
nr 1580 5360
Ivar Morsing
(1919-2009), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -62. Olja på pannå, 17x38 cm, yttermått inklusive ram: 21x42 cm
Ivar Morsing, svensk målare och grafiker född 1919, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/11 14:06:11 | 1 | 1.300 kr |
20/11 20:43:12 | 2 | 1.400 kr |
20/11 20:48:21 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ivar Morsing
Ivar Morsing, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1919, död 2009.Läs mer om Ivar Morsing
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ivar morsing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
8315 Oljemålning
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:13 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8312 Oljemålning
Bodil Halvorson. Signerad, daterad 2000. Olja på p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:04 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52