KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123235

nr 1612 3235

Ivar Hjertqvist

(1907-1983), Sverige

Oljemålning, Ivar Hjertqvist (1907-1983), flottare. Signerad. Olja på duk, 60x71 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

Ivar Hjertqvist, svensk målare född i Härnösand 1907, död 1983.

Utrop:

500 kr

måndag 15 april 2024
kl 18:13:50

Ivar Hjertqvist

Läs mer om Ivar Hjertqvist