KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15466414
nr 1546 6414
Ivar Ekelund
(1908-2002), Sverige
Oljemålning, "Reflexer i blankis". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x82 cm
Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:20:37
2/6 10:02:05
Ivar Ekelund
Läs mer om Ivar Ekelund