KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11753020
nr 1175 3020
Ivan Hoflund
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Sydländsk kustby. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, 33x41 cm
Ivan Hoflund, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
måndag 16 april 2018
kl 19:05:55
150 kr