KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11809269
nr 1180 9269
Ivan Hoflund
(1887-1948), Sverige
Oljemålning, Ölandsmotiv. Signerad, daterad 1934. Olja på duk, 35x50 cm
Ivan Hoflund, svensk bildkonstnär född 1887, död 1948 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 30 april 2018
kl 19:09:34
30/4 18:51:09