KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308086

nr 1230 8086

Ivan Constantin Johansson

(1895-1946), Sverige

Oljemålning, Waxholmsbåt, Stockholms skärgård, signerad. Olja på pannå, 38x45 cm

Ivan Constantin Johansson, svensk bildkonstnär född i Timrå 1895, död 1946.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 januari 2019
kl 18:06:27

21/1 04:28:14 1      500 kr
21/1 18:01:28 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jan

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Ivan Constantin Johansson

Läs mer om Ivan Constantin Johansson