KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15124218
*
nr 1512 4218
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, Monogramsignerad, -77, komposition. Olja på pannå, 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2022
kl 20:56:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/12 12:27:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola komposition norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Isto Jakola
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
nr 1512 4218
Isto Jakola
(f. 1940), Finland
Oljemålning, Monogramsignerad, -77, komposition. Olja på pannå, 18x14 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm
Isto Jakola, finländsk målare född i Oulu 1940.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/12 12:27:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland isto jakola komposition norden nordeuropa nordisk olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51