KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16034178
nr 1603 4178
Irving Kraut Manoir
(1891-1982), USA
Oljemålning, Sydländsk kuststad. Signerad. Olja på pannå, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 40x47 cm
Irving Kraut Manoir, amerikansk konstnär född 1891, död 1982.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 4 mars 2024
kl 18:51:11
1/3 09:18:55
700 kr
4/3 18:46:11
Irving Kraut Manoir
Läs mer om Irving Kraut Manoir