KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12156564
*
nr 1215 6564
Ingmar Melker Melkersson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på pannå, 59x36 cm
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 18:25:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 11:25:59
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55
*
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
nr 1215 6564
Ingmar Melker Melkersson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på pannå, 59x36 cm
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 11:25:59 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingmar Melker Melkersson
Ingmar Melker Melkersson, svensk bildkonstnär född 1918.Läs mer om Ingmar Melker Melkersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:55