KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052082

nr 1405 2082

Inger Rydén

(f. 1944), Sverige

Oljemålning, Inger Rydén (f. 1944), Sverige. "Kvinnligheten". Signerad, daterad -72. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.

Utrop:

500 kr

Såld:

800 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:05:24

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Inger Rydén

Läs mer om Inger Rydén