KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15506247
nr 1550 6247
Inger Rydén
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, "Havet sjunger". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 58x53 cm, yttermått inklusive ram: 63x69 cm
Inger Rydén, född 1944 i Uppsala, svensk målare och illustratör.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 juli 2023
kl 20:00:32
20/6 22:27:20
Inger Rydén
Läs mer om Inger Rydén