KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778147
*
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2021
kl 20:15:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 15:43:12
1
100 kr
4/2 16:27:03
2
500 kr
4/2 21:48:45
3
250 kr
4/2 21:48:45
2
300 kr (Budbetjänt)
4/2 21:49:42
3
400 kr
4/2 21:49:43
2
450 kr (Budbetjänt)
8/2 17:46:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ilona Klara Boman
nr 1377 8147
Ilona Klara Boman
(1913-2000), Sverige
Oljemålning, "Barnet och fåglarna". Signerad. Olja på duk, 25x25 cm, yttermått inklusive ram: ca 28x29 cm
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 15:43:12 | 1 | 100 kr |
| 4/2 16:27:03 | 2 | 500 kr |
| 4/2 21:48:45 | 3 | 250 kr |
| 4/2 21:48:45 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 4/2 21:49:42 | 3 | 400 kr |
| 4/2 21:49:43 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 17:46:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ilona Klara Boman
Ilona Klara Boman, svensk bildkonstnär född 1913, död 2000.Läs mer om Ilona Klara Boman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ilona klara boman kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



