KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14309395
nr 1430 9395
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 65x76, yttermått inklusive ram: 81x92 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 8 november 2021
kl 19:04:25
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström