KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16537107
nr 1653 7107
Howard Hildebrandt
(1872-1958), USA
Oljemålning, "Winter in Pensylania". Signerad. Olja på duk, 70x56 cm, yttermått inklusive ram: 76x63 cm
Howard Hildebrandt, amerikansk bildkonstnär född 1872, död 1958.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 oktober 2024
kl 19:24:09
26/10 14:17:00
Howard Hildebrandt
Läs mer om Howard Hildebrandt