KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598277
nr 1459 8277
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, Komposition med blomster. Signerad, daterad 1965. Olja på duk, 71x79 cm, yttermått inklusive ram: 80x88 cm
Kondition: slitage, skador
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 4 april 2022
kl 18:30:27
500 kr
1.000 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr