KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077005
nr 1407 7005
Holger Almqvist
(1907-1978), Sverige
Oljemålning, "bondgård i Vik". Signerad. Olja på pannå, 35x52, yttermått inklusive ram: 42x60 cm
Holger Almqvist, svensk konstnär född 1907, död 1978.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 juli 2021
kl 20:58:51
5/7 18:27:14