KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13384051
*
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 juli 2020
kl 18:19:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/7 19:30:26
1
300 kr
27/7 17:46:42
2
Vinnande bud
27/7 18:11:50
3
450 kr
27/7 18:11:50
2
500 kr (Budbetjänt)
27/7 18:14:20
3
600 kr
27/7 18:14:20
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55
*
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Rautiainen
nr 1338 4051
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Självporträtt. Signerad, olja på pappannå, 24x19 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/7 19:30:26 | 1 | 300 kr |
27/7 17:46:42 | 2 | Vinnande bud |
27/7 18:11:50 | 3 | 450 kr |
27/7 18:11:50 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
27/7 18:14:20 | 3 | 600 kr |
27/7 18:14:20 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Rautiainen
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.Läs mer om Hjalmar Rautiainen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland hjalmar rautiainen norden nordeuropa nordisk olja olja på pappannå oljemålning oljemålningar självporträtt
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49 -
3081 Oljemålning
Aristodemo Baigler (f. 1928), Italien. Barn med hu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:55