KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13956334
nr 1395 6334
Hjalmar Olsson
(1886-1966), Sverige
Oljemålning, Kornhamnstorg, Stockholm. Signerad, daterad 1912. Olja på duk på pannå, 41x33 cm, oramad
Hjalmar Olsson, svensk bildkonstnär född 1886, död 1966 .
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:10:11
100 kr
150 kr
Hjalmar Olsson
Läs mer om Hjalmar Olsson