KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17041005
nr 1704 1005
Hermann Baumeister
(1867-1944), Tyskland
Oljemålning, Oväder. Signerad. Olja på duk, 111x148 cm, yttermått inklusive ram: 122x160
Hermann Baumeister, tysk målare född 1867, död 1944.
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 26 maj 2025
kl 19:34:56
11/5 09:57:02
- Klassiska
26 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Hermann Baumeister
Läs mer om Hermann Baumeister