ART / Oil paintings / Oil painting 12261032
nr 1226 1032
Henry John Yeend King
(1855-1924), Storbritannien
Henry John Yeend King (1855-1924), Storbritannien. ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Oil on panel, 40x30 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Susanna Popova med make, smärre ramskador.
OIL PAINTING, ”A Woodland Glade”. Signerad Yeend King. Olja på pannå, 40x30 cm. Skänkt till auktionen av stadsbrud Susanna Popova med make
Condition: smärre ramskador
Henry John Yeend King, British painter, born 1855, dead 1924.
4000
SEK 4400
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
100 kr
150 kr
(RESERVE NOT MET)
200 kr
250 kr
(RESERVE NOT MET)
1.600 kr
1.700 kr
(RESERVE NOT MET)
2.200 kr
3.600 kr
3.200 kr
3.400 kr (Robot)
hidden*
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Read more about Stadsbrudskåren
Henry John Yeend King
Read more about Henry John Yeend King