KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086
*
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:50:21
1
500 kr
15/3 12:21:40
2
400 kr
15/3 12:21:40
1
450 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:20
2
500 kr
15/3 12:22:20
1
500 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:59
2
600 kr
17/3 22:00:11
3
700 kr
18/3 18:15:52
2
800 kr
18/3 18:22:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36
*
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henning Hougaard
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 18:50:21 | 1 | 500 kr |
15/3 12:21:40 | 2 | 400 kr |
15/3 12:21:40 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:20 | 2 | 500 kr |
15/3 12:22:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/3 12:22:59 | 2 | 600 kr |
17/3 22:00:11 | 3 | 700 kr |
18/3 18:15:52 | 2 | 800 kr |
18/3 18:22:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, mÃ¥lare,Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:36