KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12411086
*
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2019
kl 18:27:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 18:50:21
1
500 kr
15/3 12:21:40
2
400 kr
15/3 12:21:40
1
450 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:20
2
500 kr
15/3 12:22:20
1
500 kr (Budbetjänt)
15/3 12:22:59
2
600 kr
17/3 22:00:11
3
700 kr
18/3 18:15:52
2
800 kr
18/3 18:22:18
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30
*
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henning Hougaard
nr 1241 1086
Henning Hougaard
(1922-1995), Danmark
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), signerad, Domherrar. Olja på duk, 55x64
Henning Hougaard, dansk-svensk målare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 18:50:21 | 1 | 500 kr |
| 15/3 12:21:40 | 2 | 400 kr |
| 15/3 12:21:40 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 15/3 12:22:20 | 2 | 500 kr |
| 15/3 12:22:20 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 15/3 12:22:59 | 2 | 600 kr |
| 17/3 22:00:11 | 3 | 700 kr |
| 18/3 18:15:52 | 2 | 800 kr |
| 18/3 18:22:18 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Henning Hougaard
Henning Hougaard, dansk-svensk mÃ¥lare född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö.Läs mer om Henning Hougaard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv domherrar domherre fågel fågelmotiv fåglar henning hougaard olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:30



