KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696003
nr 1569 6003
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Hav, Signerad. Olja på duk, 96x115 cm, yttermått inklusive ram: 106x126 cm
Kondition: skadad duk
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 19:54:12
5/10 20:06:49
2.400 kr
9/10 19:48:40
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel