KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636618
*
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 november 2020
kl 18:07:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/11 19:04:40
1
Vinnande bud
30/11 17:58:26
2
800 kr
30/11 17:58:26
1
900 kr (Budbetjänt)
30/11 17:58:51
2
1.000 kr
30/11 17:58:51
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Helmi Sjöstrand
nr 1363 6618
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, "AnaCapri". Signerad, -23. Olja på duk, 47x56 cm
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/11 19:04:40 | 1 | Vinnande bud |
30/11 17:58:26 | 2 | 800 kr |
30/11 17:58:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
30/11 17:58:51 | 2 | 1.000 kr |
30/11 17:58:51 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Helmi Sjöstrand
Helmi Sjöstrand, finlandssvensk bildkonstnär född 1864 i Helsingfors, död 1957 i Stockholm.Läs mer om Helmi Sjöstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland helmi sjöstrand norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55