KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12701400
*
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:55:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 07:41:22
1
400 kr
26/8 07:29:32
2
700 kr
26/8 17:34:20
1
700 kr
26/8 17:34:20
2
700 kr (Budbetjänt)
26/8 17:36:15
1
900 kr
26/8 19:49:00
3
900 kr
26/8 19:49:00
1
900 kr (Budbetjänt)
26/8 19:49:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Helge Frender
Läs om budbetjänten
nr 1270 1400
Helge Frender
(1906-1976), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 41x34 cm
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/8 07:41:22 | 1 | 400 kr |
26/8 07:29:32 | 2 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 1 | 700 kr |
26/8 17:34:20 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
26/8 17:36:15 | 1 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 3 | 900 kr |
26/8 19:49:00 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
26/8 19:49:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helge frender modell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37