KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14257333
*
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 20:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 17:40:18
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25
-
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31
-
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44
-
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09
-
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32
*
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Läs mer om Harry Harryan
nr 1425 7333
Harry Harryan
(1895-1948), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -47. Olja på pannå, 54x45, yttermått inklusive ram: 59x50 cm
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 17:40:18 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Harryan
Karl Alfred Harry Harryan, född Andersson, svensk tecknare och grafiker född 1895 i Stockholm, död 1948 i Stockholm.Läs mer om Harry Harryan
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry harryan naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
8364 Oljemålning
1800-tal, Kreatur. Signerad. Olja på duk, 17x24 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:25 -
8024 Oljemålning
Alessandro Rhodin (1897-1971), Sverige. Skånegård...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 19:31 -
8408 Oljemålning
August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad...//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:41
-
8367 Oljemålning
August Sedelin (1850-1910), Sverige. Jaktmotiv. Si..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:44 -
8260 Oljemålning
Birger Birger-Ericson (1904-1994), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 18:09 -
8183 Oljemålning
Bo von Schwerin (1881-1940), Sverige. Drottninghol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 april kl 20:32