KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13406343
*
nr 1340 6343
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Över aftonland", Signerad. Olja på pannå, 26x29 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 19:01:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 17:04:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harry Booström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry booström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harry Booström
nr 1340 6343
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Över aftonland", Signerad. Olja på pannå, 26x29 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 17:04:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 pÃ¥ Gotland, död 1996, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harry Booström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harry booström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37