KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14188353
nr 1418 8353
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Oljemålning, "Klippor vid havet". Signerad. Olja på pannå, 60x60cm, yttermått inklusive ram: 62x62cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 september 2021
kl 18:56:13
12/9 22:02:57
300 kr
13/9 18:51:13
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström