KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728498
nr 1572 8498
Harald Pryn
(1891-1986), Danmark
Oljemålning, Vinterväg. Signerad. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Harald Pryn, dansk bildkonstnär född 1891, död 1986.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:24:20
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr