KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15033334

nr 1503 3334

Harald Garmland

(1904-1985), Sverige

Oljemålning, Komposition. Signerad -62. Olja på duk 61x49 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm

Harald Garmland, född i Katrineholm 1904, död 1985, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 21 november 2022
kl 18:47:09

Harald Garmland

Läs mer om Harald Garmland