KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217204

nr 1621 7204

Harald Fredrikson

(1902-1973), Sverige

Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm

Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 20 maj 2024
kl 18:36:39

Harald Fredrikson

Läs mer om Harald Fredrikson