![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16217204
*
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2024
kl 18:36:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 20:12:09
1
300 kr
19/5 23:09:53
2
350 kr
20/5 17:25:46
1
400 kr
20/5 18:06:56
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
*
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Läs mer om Harald Fredrikson
nr 1621 7204
Harald Fredrikson
(1902-1973), Sverige
Oljemålning, "I Livets vår", monogramsignerad. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Harald Fredrikson, svensk målare född 1902, död 1973 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 20:12:09 | 1 | 300 kr |
19/5 23:09:53 | 2 | 350 kr |
20/5 17:25:46 | 1 | 400 kr |
20/5 18:06:56 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harald Fredrikson
Harald Fredrikson, svensk mÃ¥lare född 1902, död 1973 .Läs mer om Harald Fredrikson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: harald fredrikson olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15